所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | General Purpose Relays |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Switching Voltage | 250 VAC, 250 VDC |
| Series | MMK |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Part # Aliases | MM4KPAC200220NC |
| Coil Current | 30mA |
| Coil Voltage | 220VAC |
| Turn On Voltage (Max) | 176 VAC |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Coil Power | 6 VA |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Termination Style | Plug In, 14 Pin |
| Release Time | 30ms |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Operate Time | 30ms |
| Contact Rating (Current) | 5A |
| Standard Package | 1 |
| Mounting Type | Socketable |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Other Names | MM4KPAC200220NC |
| Coil Resistance | 563 Ohms |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话