所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Board Guide, Latches |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Card Type | MXM 3.0 |
| Color | Black |
| Gender | Female |
| Standard Package | 300 |
| Card Thickness | 0.047" (1.20mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 314 |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Termination | Solder |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 3.9µin (0.10µm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Other Names | 670-2431-1 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 300 |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | PCI Express / PCI Connectors |
| Series | MM70 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Positions / Contacts | 314 |
| Product Type | PCI Express |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话