所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold over Nickel |
| Current Rating | 0.5A |
| Depth | 4.3mm |
| Gender | Female |
| Keying Way | Yes |
| Length | 89.9mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Contacts | 314 |
| Pitch | 0.5mm |
| Series | MM70 |
| Connector Type | :Card Edge |
| Pitch Spacing | :0.5mm |
| No. of Contacts | :314 |
| Contact Termination | :Surface Mount Right Angle |
| No. of Rows | :1 |
| Contact Resistance | :55mohm |
| Insulation Resistance | :50Mohm |
| Operating Temperature Max | :+80°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Weight (kg) | 1.5 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话