所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Peak Reverse Current | 1 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2 |
| Package Width | 1.35(Max) |
| PCB | 3 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| Type | Switching Diode |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1.25 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 75 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 |
| Supplier Package | SOT-323 |
| Standard Package Name | SC-70 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 2.2(Max) |
| Operating Junction Temperature | -65 to 150 |
| Pin Count | 3 |
| Configuration | Single |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.15 |
| Package Height | 1(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 75V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 150mA |
| Standard Package | 3,000 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75V |
| Thermal Resistance | 625°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Package/Case | SC-70, SOT-323 |
| Speed | Small Signal = |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话