所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-323 |
| Type | Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 75 V |
| Peak Average Forward Current | 0.15 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 ns |
| Peak Reverse Current | 1 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.25 V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 2 A |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | Diodes - General Purpose, Power, Switching |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Switching Diodes |
| Peak Reverse Voltage | 75 V |
| Forward Continuous Current | 0.15 A |
| Max Surge Current | 2 A |
| Recovery Time | 4 ns |
| Forward Voltage Drop | 1.25 V |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Operating Temperature Range | - 65 C to + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-363 |
| Packaging | Reel |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1µA @ 75V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25V @ 150mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75V |
| Thermal Resistance | 625°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 2pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOT-323 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 150mA |
| Package/Case | SC-70, SOT-323 |
| Speed | Small Signal = |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MMBD4148W-FDICT |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | SOT-323 |
| Pin Count | 3 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Rectifier Type | Switching Diode |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 2 |
| Peak Rep Rev Volt | 75 |
| Rev Curr | 1 |
| Rev Recov Time | 4 |
| Forward Voltage | 1.25 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 0.15 |
| DELETED | Compliant |
咨询QQ
热线电话