所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3SOT-23 |
| Type | Small Signal Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 70 V |
| Peak Average Forward Current | 0.2 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 ns |
| Peak Reverse Current | 0.1 uA |
| Peak Forward Voltage | 1.1@0.1A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 0.5 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.2 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 70 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Reverse Current | 0.1 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 0.5 |
| Maximum Power Dissipation | 300 |
| Peak Forward Voltage | 1.1@0.1A |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 50V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 70V |
| Thermal Resistance | 417°C/W Ja |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 (TO-236) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Speed | Small Signal = |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MMBD6050LT1GOSCT |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product | Switching Diodes |
| Product Category | Diodes - General Purpose, Power, Switching |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Forward Continuous Current | 0.2 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.1 uA |
| Forward Voltage Drop | 1.1 V |
| Peak Reverse Voltage | 70 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Recovery Time | 4 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | SOT-23-3 |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 0.5 A |
| Operating Temp Range | -55C to 150C |
| Package Type | SOT-23 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 0.5 |
| Peak Rep Rev Volt | 70 |
| Rev Curr | 0.1 |
| Rev Recov Time | 4 |
| Forward Voltage | 1.1 |
| Avg. Forward Curr (Max) | 0.2 |
| DELETED | Compliant |
| Forward Current If(AV) | :100mA |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | :70V |
| Forward Voltage VF Max | :1.1V |
| Reverse Recovery Time trr Max | :4ns |
| Forward Surge Current Ifsm Max | :500mA |
| Operating Temperature Min | :-55°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| Diode Case Style | :SOT-23 |
| No. of Pins | :3 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85411000 |
| Capacitance,Junction | 2.5pF |
| Current,Forward | 200mA |
| Current,Surge | 500mA |
| PackageType | SOT-23(TO-236) |
| PowerDissipation | 225mW |
| PrimaryType | Rectifier |
| Speed,Switching | Switching |
| Temperature,Junction,Maximum | +150°C |
| Temperature,Operating | -55to+150°C |
| Time,Recovery | 4ns |
| Voltage,Forward | 1.1V |
| Voltage,Reverse | 70V |
咨询QQ
热线电话