所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TVS |
| Pin Count | 3 |
| Direction Type | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage | 21.2 V |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Maximum Working Voltage | 12.8 V |
| Maximum Leakage Current | 0.1 uA |
| Minimum Operating Temperature | -65 °C |
| Maximum Operating Temperature | 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Operating Voltage | 12.8 V |
| Breakdown Voltage | 14.3 V |
| Clamping Voltage | 21.2 V |
| Peak Surge Current | 1.9 A |
| Series | MMB |
| Package / Case | SOT-23 |
| Channels | 1 Channel |
| Dimensions | 1.4(Max) mm W x 3.05(Max) mm L |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power Dissipation | 40 W |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Configuration | Dual Common Cathode|Single |
| Package Height | 1 |
| Maximum Clamping Voltage | 21.2 |
| Maximum Working Voltage | 12.8 |
| Package Width | 1.3 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 2.9 |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Maximum Leakage Current | 0.1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Matchcode | MMBZ15VDL |
| Clamping voltag | 21.2V |
| Package | SOT23 |
| Unit Pack | 3000 |
| Standard Leadtime | 11 weeks |
| MOQ | 6000 |
| Stand-off V Vwm | 12.8V |
| Application | UNIDIRECTI |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| PowerDissipati | 0.04kW |
| Automotive | AEC-Q(101) |
| Tolerance | 5% |
| Breakdown-V(BR) | 15V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 21.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 14.3V |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 12.8V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 40W |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.9A |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MMBZ15VDL-FDICT |
| Leakage Current (Max) | 0.1uA |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | SOT-23 |
| Number of Elements | 2 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Reverse Breakdown Voltage | 14.3 V |
| Peak Pulse Current | 1.9 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 12.8 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Operating Temperature Max Deg. C | 150C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -65C |
| Product Length (mm) | 3.05 mm |
| Product Depth (mm) | 1.4 mm |
| Product Height (mm) | 1 mm |
| Suppressor Type | TVS |
| Clamping Voltage (Max) | 21.2V |
| Working Voltage (Max) | 12.8V |
| Leakage Current | 0.1uA |
| Working Voltage | 12.8V |
咨询QQ
热线电话