所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SOD-323 |
| Type | Small Signal Switching Diode |
| Configuration | Single |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 100 V |
| Peak Average Forward Current | 0.2 A |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 ns |
| Peak Reverse Current | 5@75V uA |
| Peak Forward Voltage | 1@0.01A V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 0.5 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Peak Reverse Current | 5@75V |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 0.5 |
| Package Width | 1.25 |
| PCB | 2 |
| Maximum Power Dissipation | 200 |
| EU RoHS | Compliant |
| Peak Forward Voltage | 1@0.01A |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Reverse Recovery Time | 4 |
| Supplier Package | SOD-323 |
| Standard Package Name | SOD-323 |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Package Length | 1.7 |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Continuous Forward Current | 0.2 |
| Package Height | 0.9 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 75V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 10mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Thermal Resistance | 635°C/W Ja |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA (DC) |
| Package/Case | SC-76, SOD-323 |
| Speed | Small Signal = |
| Diode Type | Standard |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 10000 |
| Product | Switching Diodes |
| Product Category | Diodes - General Purpose, Power, Switching |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 150 C |
| Forward Continuous Current | 0.2 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Forward Voltage Drop | 1 V |
| Peak Reverse Voltage | 100 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Recovery Time | 4 ns |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Package / Case | SOD-323-2 |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Max Surge Current | 0.5 A |
| Ir - Reverse Current | 5 uA |
| Width | 1.25 mm |
| If - Forward Current | 0.2 A |
| Brand | ON Semiconductor |
| Vf - Forward Voltage | 1 V |
| Length | 1.7 mm |
| Series | MMDL914 |
| Height | 0.9 mm |
咨询QQ
热线电话