所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Film Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | General Purpose |
| Dielectric | Polyester |
| Capacitance | 15 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 100 V |
| Series | MMK |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 100 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 27.5 mm |
| Case Height | 24.5 mm |
| Case Length | 31.5 mm |
| Case Width | 14.5 mm |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Load Life | 200000 hr |
| Packaging | Tray |
| Product | Metallized Polyester Film Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 153 |
| Type | Metallized Polyester |
| Voltage Rating AC | 63 V |
| Voltage Rating DC | 100 V |
| Part # Aliases | F601FM156K100C |
咨询QQ
热线电话