所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Film Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product Type | General Purpose |
| Dielectric | Polyester |
| Capacitance | 15 uF |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 63 V |
| Series | MMK |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 100 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 27.5 mm |
| Case Height | 22.5 mm |
| Case Length | 31.5 mm |
| Case Width | 11.5 mm |
| Lead Diameter | 0.8 mm |
| Load Life | 200000 hr |
| Packaging | Tray |
| Product | Metallized Polyester Film Capacitors |
| Factory Pack Quantity | 198 |
| Type | Metallized Polyester |
| Voltage Rating AC | 40 V |
| Voltage Rating DC | 63 V |
| Part # Aliases | F601FG156K063C |
| 系列 | MMK |
| 电压 | 40 V 交流,63 V 直流 |
| 容差 | ±10% |
| 最高工作温度 | +100°C |
| 引线直径 | 0.8mm |
| 容差 正 | +10% |
| 电介质 | PET |
| 高度 | 22.5mm |
| 电容值 | 15 µF |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 长度 | 31.5mm |
| 电介质材料系列 | 聚丙烯膜 |
| 容差 负 | -10% |
| 深度 | 11.5mm |
| Board Level Components | Y |
| 尺寸 | 11.5 x 22.5 x 31.5mm |
| 应用 | 旁路和信号耦合 |
| 引线节距 | 27.5mm |
咨询QQ
热线电话