所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Configuration | DP |
| Contact Current Rating | 300 mA @ 4 V dc |
| Contact Material | Silver Plated Copper Alloy |
| Contact Resistance | 70mΩ |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Mechanical Life | 10000Operations |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Mounting Type | PCB |
| Switch Operation | On-On-On |
| Terminal Type | Solder |
| rohs | RoHS Compliant Part |
咨询QQ
热线电话