所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Cable Assemblies |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Power Assemblies |
| Connector End A | Circular Recptacle |
| Connector End A Pin Count | 5 |
| Connector End B | Circular Plug |
| Connector End B Pin Count | 5 |
| Gender | Male / Female |
| Wire Gauge - AWG | 16 |
| Length | 6 m |
| Current Rating | 10 A |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Number of Conductors | 5 |
| Series | MN |
| Voltage Rating | 600 V |
| Part # Aliases | 14R7318 |
| Wire Size | 22/24 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Voltage Rating | 300VAC |
| Connector Type A | 5POS Circular |
| Cable Type | PVC |
| Connector Type | 5POS Circular to 5POS Circular |
| Maximum Current Rating | 4 |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Connector Type B | 5POS Circular |
| Cable Length | 60 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temp Range | -20C to 70C |
| Current Rating (Max) | 4 A |
| Wire Gauge | 22/24 AWG |
| Voltage Rating Max | 300VAC |
| Cable Length | 60 m |
咨询QQ
热线电话