所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Optical Switches, Transmissive, Phototransistor Output |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Output Device | Phototransistor |
| Slot Width | 5.08 mm |
| Aperture Width | 1.016 mm |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max | 30 V |
| Maximum Collector Current | 20 mA |
| Forward Current | 50 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Tube |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Sensing Method | Transmissive, Slotted |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Part # Aliases | MOC70P3_NL |
| Life | Obsolete |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Maximum Collector Current | 20 |
| Gap Width | 5.08 |
| Package Height | 6.86 |
| Mounting | Through Hole |
| Slit Width | 1.016 |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Reverse Voltage | 6 |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Forward Current | 50 |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 30 |
| Package Width | 6.35 |
| PCB | 4 |
| Package Length | 12.95 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Type | Transmissive |
| Maximum Power Dissipation | 150 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Standard Package | 55 |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Sensing Distance | 0.200" (5.08mm) |
| Response Time | 20µs, 80µs |
| Current - DC Forward (If) | 50mA |
| Package/Case | PCB Mount |
| Output Configuration | Phototransistor |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话