所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 9.06" L x 5.55" W x 7.95" H (230.0mm x 141.0mm x 202.0mm) |
| Capacity | 53Ah |
| Weight | 39 lbs (17.7kg) |
| Voltage - Rated | 12V |
| Battery Cell Size | 12V |
| Discharge Rate | 10Hr |
| Termination Style | Nut and Bolt, M6 |
| Battery Chemistry | Lead Acid (VRLA) |
| Standard Package | 1 |
咨询QQ
热线电话