所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | SOT-23 |
| Number of Resistors | 2 |
| Number of Terminals | 3 |
| Power Rating | 1/5 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | VOLT/D |
| Technology | Thin Film |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 5/5 KOhm |
| Temperature Coefficient | ±25 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Power Per Element | 100mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Voltage Divider |
| Supplier Device Package | SOT-23 |
| Height | 0.044" (1.12mm) |
| Size / Dimension | 0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm) |
| Number of Pins | 3 |
| Tolerance | ±0.1% |
| Package/Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product Category | Resistor Networks & Arrays |
| RoHS | No |
咨询QQ
热线电话