所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SMT |
| Device Pressure Type | Gage |
| Operating Pressure Range | 0 to 10 KPa |
| Overload Pressure | 40 KPa |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Voltage | 0.2 to 4.7 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Supply Current | 10 |
| ESD Protection | No |
| Output Voltage | 0.2 to 4.7 |
| Maximum Overload Pressure | 40kPa |
| Packaging | Tape and Reel |
| Accuracy | ±5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOP |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.25 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.75 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Port Size | Male, 1/8" (3.175mm) Tube |
| Output | 0.2 V ~ 4.7 V |
| Termination Style | PCB |
| Pressure Type | Gauge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Pressure | 1.45 PSI |
| Accuracy | ±5%FSS |
| Package/Case | 8-SMD Module |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | MPXV5010GC6T1CT |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Product Category | Board Mount Pressure / Force Sensors |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | MPXx5010 |
| Port Type | Single Axial Barbless |
| Unit Weight | 0.046057 oz |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SO-8 |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 5 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话