所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Operating Voltage | 20 V |
| Breakdown Voltage | 24 V |
| Series | MR2535L |
| Package / Case | Microde Axial |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature | + 175 C |
| Channels | 1 Channel |
| Dimensions | 8.69 (Max) mm W x 6.25 (Max) mm L |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Termination Style | Axial |
| Life | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | Microde Button |
| Voltage - Breakdown (Min) | 24V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 20V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Power Line Protection | No |
| Type | Zener |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话