所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 5A (AC) |
| Operating Force, Torque | 15gf |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | Solder Lug |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Operating Position | 0.587" (14.9mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Standard Package | 270 |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Release Force | 6gf |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Series | MS |
| Standard Pack: | 270 |
咨询QQ
热线电话