所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 5A (AC) |
| Operating Force, Torque | 40gf |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Termination Style | PC Pin |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Operating Position | 0.587" (14.9mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Standard Package | 1 |
| Pretravel | 0.157" (4.0mm) |
| Release Force | 20gf |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Series | MS |
| Contact Form | SPDT |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话