所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Bulk |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating | 0.4VA (AC/DC) |
| Operating Force, Torque | 295gf |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Rating - AC | 20V |
| Termination Style | PC Pin |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Operating Position | 0.335" (8.5mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 20V |
| Pretravel | 0.043" (1.1mm) |
| Release Force | 55gf |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Circuit | SPDT |
| Series | MS |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| SubCategory | Snap-Action Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话