所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Material - Housing & Prism | High Density Polyethylene (PEHD) |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Voltage Rating | 110VDC, 250VAC |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Standard Package | 1 |
| Output Configuration | SPST-NC, 750VA |
| Type | Liquid |
| Other Names | 725-1022 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Switching Power | 750VA / 180W |
| Max working pressure | 10 Bar |
| SubCategory | Cable Suspended |
| W cable for Drinking Water | WRAS approved 3 core cable |
| MainCategory | Liquid Level Sensors |
| Body Material | High Density Polyethylene |
| Liquids | Aqueous |
| U cable for Fuel Oils | Polyurethane sheathed 3 core cable |
| Temperature Range | 0 to 55°C |
| Standard Cable | 5 metres PVC sheathed 3 Core |
| Contact Configuration | N/C |
| Cable Length | 5 metres PVC 3 core |
| Switching power | 750 |
| Switching voltage | 250 VAC |
| Pressure resistance | 10 bar |
| Switching current | 10 A |
| Material | Polyethylene |
| Operating temperature | 0...55 °C |
| Connection | PVC Cable 5 m |
| Output | Break contact (NC) |
| Dimensions ø x L | 74 x 130 mm |
| 开关输出 | NC |
| 最大压力 | 10bar |
| 装置类型 | 浮动 |
| 最高工作温度 | +55°C |
| 最低工作温度 | 0°C |
| 主体材料 | PE |
| 电缆长度 | 5m |
| 最大电流 | 1(直流)A、4(交流)A |
咨询QQ
热线电话