所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Subminiature Cylindrical |
| Gender | PL |
| Termination Method | Crimp |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Standard Package | Bulk |
| Finish Variation | electroless nickel |
| MS Number | 27467 |
| Shell Style | straight plug |
| Insert Arrangement | 9-35 |
| Shell Size | 9 |
| Contact Type | pin contacts |
| Service Class | for potting applications |
| Contacts Supplied | Yes |
| Orientation | N (Normal) |
| Voltage - Rated | 400VAC, 500VDC |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Shell Size - Insert | 9-35 |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Shell Material, Finish | Electroless Nickel |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Current Rating | 5A |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| Number of Positions | 6 |
| Features | Shielded |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Series | LJT |
| MIL Type | MIL-DTL-38999 |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Number of Positions / Contacts | 6 |
| Part # Aliases | 91-542746-35P |
| Product Type | Plugs |
| Shell Plating | Passivated Steel |
| Insert Rotation/Keying | Normal |
| Shell Material | Aluminum Alloy |
| Specification | MIL-DTL-38999 |
| Operating Voltage AC V RMS Max | 1300 |
| Contact Style | Pin |
| Connector Style | Plug |
| Shielding | Yes |
| RoHS | No |
| Contact Plating | 50 microinches Gold Plate |
| Crimp Wire Gauge | 28,26,24,22 |
| Contact Size | 6#22D |
| Operating Temperature °F (°C) | -85 to +392 (-65 to +200) |
| Endbell Type | Potted |
| Contact Mating Life | 500 |
| Amperage Rating | 3A |
| Contacts, # of | 6 |
| Sealing | Meets IP66 |
| Insert Material | Hard Dielectric |
| Weight (lbs) | 0.05559 |
| Shell Color | Silver |
| Service Rating | M |
| Weight (g) | 25.21750 |
| Grommet & Seals Material | Silicone |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话