所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 4Press Fit |
| Configuration | Single |
| Bridge Type | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 V |
| Peak Reverse Current | 10 uA |
| Peak Average Forward Current | 25 A |
| Peak Forward Voltage | 1.3 V |
| Operating Temperature | -65 to 200 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | Press Fit |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 200 |
| Peak Non-Repetitive Forward Surge Current | 200 |
| Peak Average Forward Current | 25 |
| Peak Reverse Repetitive Voltage | 600 |
| Package Height | 23.62(Max) |
| Peak Reverse Current | 10 |
| Package Width | 19.18(Max) |
| PCB | 4 |
| Package Length | 19.18(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Pin Count | 4 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current (Max) | 200 A |
| Phase Type | Single Phase |
| Operating Temp Range | -65C to 200C |
| Package Type | PRESS-FIT |
| Peak Rep Rev Volt | 600 V |
| Rev Curr | 10 mA |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Forward Voltage | 1.3 V |
| RMS Voltage (Max) | 2000 V |
| Avg. Forward Curr (Max) | 25 A |
| Rad Hardened | No |
咨询QQ
热线电话