所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminals |
| Product | Fork Terminals |
| Part # Aliases | 05400701842 80610047690 |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Length - Overall | 0.700" (17.78mm) |
| Length - Termination | 0.250" (6.35mm) |
| Features | Butted Seam, High Temperature |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Width - Outer Edges | 0.340" (8.64mm) |
| Contact Finish | Nickel |
| Packaging | Bulk |
| Length - Ring Center to Termination | 0.290" (7.37mm) |
| Standard Package | 1,000 |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Material | Steel |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1.650 lbs |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话