所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Terminals |
| Product | Ring Terminals |
| Part # Aliases | 05112859005 80611466519 |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Length - Overall | 0.700" (17.78mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Width - Outer Edges | 0.330" (8.38mm) |
| Thickness | 0.030" (0.76mm) |
| Packaging | Bulk |
| Standard Package | 100 |
| Insulation | Non-Insulated |
| Termination | Crimp |
| Contact Finish | Tin |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Material | Copper, ETP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 1.100 lbs |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话