所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2T-1 3/4 |
| Pin Count | 2 |
| Type | Uni-Color |
| Number of LEDs | 1 |
| Intensity | 15 mcd |
| Peak Wavelength | 585 nm |
| Color | Yellow |
| Lens Appearance | Colored Diffused |
| Lens Shape Type | Circular |
| Viewing Angle | 65 ° |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Standard LEDs - Through Hole |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Illumination Color | Yellow |
| Luminous Intensity | 15 mcd |
| Wavelength/Color Temperature | 585 nm |
| Lens Color/Style | Diffused |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V |
| LED Size | T-1 3/4 |
| Packaging | Bulk |
| Lens Dimensions | 5 mm |
| Lens Shape | Dome |
| Maximum Operating Temperature | + 100 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Part # Aliases | 512-MV5353 |
| PCB | 2 |
| Maximum Forward Current | 20 |
| Viewing Angle | 65 |
| Reverse Voltage | 5(Min) |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3 |
| Peak Wavelength | 585 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| LED Material | GaAsP |
| Lens Dimensions | 5.08x5.08x7.87 |
| Supplier Package | T-1 3/4 |
| Standard Package Name | T-1 3/4 |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| High Brightness | No |
| Package Diameter | 5.84 |
| Package Height | 8.89(Max) |
| Maximum Power Dissipation | 85 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2.1V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm |
| Lens Type | Diffused |
| Millicandela Rating | 15mcd |
| Wavelength - Peak | 585nm |
| Current - Test | 20mA |
| Height | 8.64mm |
| Other Names | 1080-1104 |
| Package/Case | Radial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 电流 - 测试 | 20mA |
| 透镜样式/尺寸 | Round with Domed Top, 5mm |
| 高度 | 8.64mm |
| 视角 | 65° |
| 波长 - 峰值 | 585nm |
| 封装/外壳 | Radial |
| 毫烛光等级 | 15mcd |
| 透镜类型 | Diffused |
| 装配类型 | Through Hole |
| 颜色 | Yellow |
咨询QQ
热线电话