所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 3.1V |
| Current - Max | 150mA |
| Voltage - Forward @ Max Current | 3.2V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 36 lm (Typ) |
| Lumens @ Current - Max | 50 lm |
| Viewing Angle | 115° |
| Thermal Resistance of Package | 20° C/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 82 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 116 lm/W |
| Flux @ 85°C, Current - Test | 32 lm |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Test | 100mA |
| CCT (K) | 5700K |
| Other Names | 1416-1111-2 |
| Package/Case | 2-SMD, No Lead |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Illumination Color | Cool White |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Color Temperature | 5700 K |
| Forward Current | 150 mA |
| Series | LUXEON 3535 |
| Luminous Flux | 36 lm |
| Height | 1.2 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Forward Voltage | 3.10 V |
| Color Rendering Index - CRI | 82 |
| Length | 3.5 mm |
| Tradename | LUXEON |
| Maximum Operating Temperature | + 105 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V |
| 不同测试电流时的流明/瓦 | 116 lm/W |
| 电流 - 测试 | 100mA |
| Flux @ 25°C, 电流 - 测试 | 36 lm (Typ) |
| 视角 | 115° |
| 高显色指数(CRI) | 82 |
| 封装/外壳 | 2-SMD, No Lead |
| 电流 - 最大值 | 150mA |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 系列 | Luxeon® 3535 |
咨询QQ
热线电话