所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-215AA |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 35.3 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 17 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 10 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 11.1 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Bulk |
| Packaging | Bulk |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 17V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package | DO-215AA |
| Voltage - Breakdown (Min) | 11.1V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 10V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Other Names | 1086-13805 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 35.3A |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话