所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-92 |
| Type | SCR |
| Repetitive Peak Reverse Voltage | 600 V |
| Maximum Holding Current | 5 mA |
| Rated Average On-State Current | 0.51 A |
| Surge Current Rating | 9 A |
| Peak On-State Voltage | 1.95@1.6A V |
| Repetitive Peak Off-State Current | 0.01 mA |
| Maximum Gate Trigger Voltage | 0.8 V |
| Maximum Gate Trigger Current | 0.007 mA |
| Maximum Gate Peak Inverse Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM | 10 uA |
| On-State RMS Current (It RMS) | 0.8 A |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 0.8 V |
| Gate Trigger Current (Igt) | 7 uA |
| Holding Current (Ih Max) | 5 mA |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-92 |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On-State RMS Current - It RMS | 0.8 A |
| Gate Trigger Current | 7 uA |
| Gate Trigger Voltage (Max) | 0.8 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | TO-92 |
| Peak Surge on-state current (Max) | 9 A |
| Peak Reverse Gate Voltage | 5 V |
| Peak Repeat Off Current | 0.01 |
| Repetitive Peak off-state volt | 600 V |
| Average on-state current | 0.51 A |
| Pin Count | 3 |
| Off-State Voltage | 600 V |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| On State Voltage(max) | 1.95@1.6A V |
| Hold Current | 5 mA |
| Rad Hardened | No |
| Gate Trigger Voltage | 0.8 V |
咨询QQ
热线电话