所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | SCSI |
| Gender | RCP |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | D-Sub Micro-D Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Positions / Contacts | 100 |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Mounting Angle | Right |
| Termination Style | Solder |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Packaging | Bulk |
| Series | Beige |
| Shell Plating | Gold |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Part # Aliases | 54745240800 JE150333654 |
| Flange Feature | Insert, Threaded (4-40); Latchblocks |
| Features | Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount; Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 100 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 9.4mm |
| Dimensions | 84.2 x 16.7 x 9.4mm |
| Housing Material | Zinc Alloy |
| Length | 84.2mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Contacts | 100 |
| Width | 16.7mm |
| 触点数目 | 100 |
| 连接器类型 | 母座 |
| 系列 | MDR 102 |
| 主体向性 | 直角 |
| 最高工作温度 | +105°C |
| 安装类型 | 通孔 |
| 触点材料 | 铜合金 |
| 宽度 | 16.7mm |
| 额定电流 | 1A |
| 外壳材料 | 锌合金 |
| 最低工作温度 | -55°C |
| 深度 | 9.4mm |
| 触点电镀 | 金镀镍 |
| 长度 | 84.2mm |
| 节距 | 1.27mm |
| 尺寸 | 84.2 x 16.7 x 9.4mm |
咨询QQ
热线电话