所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | SCSI |
| Gender | RCP |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | D-Sub Micro-D Connectors |
| Number of Positions / Contacts | 100 |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Mounting Angle | Right |
| Termination Style | Solder |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 1 A |
| Shell Material | Zinc Alloy |
| Shell Plating | Nickel |
| Voltage Rating | 500 V |
| Part # Aliases | 54745255437 JE150349080 |
| Flange Feature | Insert, Threaded (M2.5); Latchblocks |
| Features | Board Lock, Shielded |
| Mounting Type | Panel Mount; Through Hole, Right Angle |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions | 100 |
| rohs | Vendor undefined / Vendor undefined |
咨询QQ
热线电话