所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Body Material | Nylon |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Silver |
| Current Rating | 20A |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Cable Mount |
| Termination Method | Screw/Solder |
| Voltage Rating | 250 V |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product | Cable Connectors |
| Product Category | AC Power Plugs & Receptacles |
| Color | Blue |
| Series | PowerCon |
| Unit Weight | 1.262808 oz |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Wire Gauge | 14 |
| Mounting Style | Straight |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Connector Mounting | :Cable |
| Contact Termination | :Screw / Solder |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Connector Type | :Test |
| Contact Resistance | :3mohm |
| Dielectric Strength VAC | :4240V |
| Material | :PA 6.6 |
| No. of Outlets | :1 |
| No. of Poles | :3 |
| Operating Temperature Max | :80°C |
| Operating Temperature Min | :-30°C |
| RMS Current (Irms) | :20A |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Wire Area Size | :2.5mm² |
| Weight (kg) | 0.04 |
| Tariff No. | 85369010 |
| Locking system | bayonet |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Mechanical mounting | for cable |
| Rated current | 20A |
| Multiplicity | 1 |
| Connector type | female |
| Spatial orientation | straight |
| Connector | plug |
| Gross weight | 0.04 kg |
| Number of pins | 3 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话