所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product | Cable Connectors |
| Product Category | AC Power Plugs & Receptacles |
| Current Rating | 32 A |
| Contact Plating | Gold |
| Voltage Rating | 250 V |
| Color | Black |
| Series | PowerCon |
| Unit Weight | 2.610273 oz |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Wire Gauge | 14 - 10 |
| Flammability Rating | UL 94 HB |
| Mounting Style | Straight |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Brass |
| Gender | :Plug |
| Connector Mounting | :Panel |
| Contact Termination | :Screw |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Connector Type | :Standard Power Entry |
| Mounting Type | :Screw |
| No. of Outlets | :1 |
| Termination Method | :Solder |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Weight (kg) | 0.076 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话