所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6MicroPak W |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 50@1.65V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 3.5@1.95V|1.2@2.7V|0.8@3.6V|0.3@5.5V ns |
| Multiplexer Architecture | 2:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 12.5@1.95V ns |
| Maximum Turn-On Time | 23@1.95V ns |
| Configuration | Single 2:1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.65 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switch Configuration | SPDT |
| On Resistance (Max) | 50 Ohms |
| On Time (Max) | 23 ns |
| Off Time (Max) | 12.5 ns |
| Operating Supply Voltage | 1.65 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SC-70-6 |
| Maximum Power Dissipation | 180 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 5000 |
| Part # Aliases | NC7SB3157L6X_NL |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1 |
| PCB | 6 |
| Maximum On Resistance | 50@1.65V |
| Maximum Power Dissipation | 180 |
| Maximum Turn-Off Time | 12.5@1.95V |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MicroPak W |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Package Length | 1.45 |
| Pin Count | 6 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.65 |
| Package Height | 0.5(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 23@1.95V |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 1 x SPDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | Micro6™(TSOP-6) |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| On-State Resistance | 15 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 6-UFDFN |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NC7SB3157L6XFSCT |
| On Time - Max | 23 ns |
| Series | NC7SB3157 |
| Unit Weight | 0.000698 oz |
| On Resistance - Max | 50 Ohms |
| Off Time - Max | 12.5 ns |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Power Dissipation | 0.18 W |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | MicroPak W |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 1.65 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Single 2 |
| Analog Switch ON Resistance | 50@1.65V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 12.5@1.95V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 23@1.95V ns |
| 输入信号类型 | 单端 |
| 每个元件输出数目 | 1 |
| 典型单电源电压 | 1.65 → 5.5 V |
| 开关类型 | 模拟,多路输出选择器,多路复用器 |
| 高度 | 0.45mm |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 多路复用器结构 | 2:1 |
| 最大功率耗散 | 180 mW |
| Board Level Components | Y |
| 封装类型 | MicroPak |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 引脚数目 | 6 |
| 长度 | 1.45mm |
| 宽度 | 1mm |
| 输出信号类型 | 单端 |
| 尺寸 | 1.45 x 1 x 0.45mm |
| 每个元件输入数目 | 2 |
| 每片芯片通道数目 | 1 |
| Supply Type | Single Supply |
| Width | 1 mm |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Number of Switches | 1 Switch |
| Switch Voltage - Max | 4.5 V |
| Length | 1.45 mm |
| Height | 0.5 mm (Max) |
| Supply Current - Max | 1 uA |
| Pd - Power Dissipation | 180 mW |
咨询QQ
热线电话