所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SOT-23 |
| Logic Function | Inverter |
| Logic Family | TinyLogic UHS |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Low Level Output Current | 16 mA |
| Maximum High Level Output Current | -16 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 6@3.3V|5@5V ns |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Absolute Propagation Delay Time | 12.1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Quiescent Current | 2 |
| Maximum Low Level Output Current | 16 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum High Level Output Current | -16 |
| Pin Count | 5 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 16mA, 16mA |
| Logic Type | Inverter |
| Current - Quiescent (Max) | 2µA |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Voltage - Supply | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 5ns @ 5V, 50pF |
| Number of Circuits | 1 |
| Other Names | NC7SZU04M5XTR |
| Package/Case | SC-74A, SOT-753 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 3 x 1.7 x 1.3mm |
| Height | 1.3mm |
| Length | 3mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOT23 |
| Width | 1.7mm |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | Inverters |
| High Level Output Current | - 16 mA |
| Series | NC7SZU04 |
| Unit Weight | 0.001058 oz |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-5 |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Supply Voltage - Min | 1.65 V |
| Part # Aliases | NC7SZU04M5X_NL |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Inverter |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Quiescent Current | 2 uA |
| Propagation Delay Time | 12.1 ns |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 1.8/2.5/3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 1.65 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| 逻辑系列 | LVCMOS |
| 施密特触发器输入 | 否 |
| 逻辑功能 | 逆变器 |
| 最大低电平输出电流 | 16mA |
| 最长传播延迟时间@最长CL | 6ns |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 传输延迟测试条件 | 50pF |
| 高度 | 1.3mm |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最小工作电源电压 | 1.65 V |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 宽度 | 1.7mm |
| 封装类型 | SOT23 |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 引脚数目 | 5 |
| 长度 | 3mm |
| 尺寸 | 3 x 1.7 x 1.3mm |
| 最大工作电源电压 | 5.5 V |
| 最大高电平输出电流 | -16mA |
| Operating Supply Voltage | 1.65 V to 5.5 V |
| Function | Inverter |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Tradename | TinyLogic |
咨询QQ
热线电话