所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5TSOP |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 160 mW |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSOP-5 |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 160 mW |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | TSOP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Output Voltage | 24 |
| Number of Segments | 5 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Maximum Power Dissipation | 160 |
| Supplier Package | TSOP |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Voltage - Output | 24V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Topology | PWM, Step-Up (Boost) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCP5006SNT1GOSCT |
| Dimensions | 3 x 1.5 x 1mm |
| Height | 1mm |
| Length | 3mm |
| Package Type | TSOP |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Width | 1.5mm |
| No. of Outputs | :1 |
| Output Current | :50mA |
| Output Voltage | :24V |
| Driver Case Style | :TSOP |
| Input Voltage Min | :2.7V |
| Input Voltage Max | :5.5V |
| Dimming Control Type | :PWM |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Base Number | :5006 |
| Device Type | :LED |
| Efficiency | :90% |
| LED Display Type | :LED |
| LED Driver Application | :Display Backlighting |
| No. of Pins | :5 |
| Operating Temperature Range | :-25°C to +85°C |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.000033 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话