所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6DFN EP |
| Polarity | Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 2.5 V |
| Maximum Input Voltage | 9 V |
| Maximum Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 1.5 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.9@1.5A V |
| Accuracy | ±3 % |
| Load Regulation | 0.03(Typ) % |
| Reference Voltage | 0.9 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Fixed |
| Standard Package | Cut Tape |
咨询QQ
热线电话