所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8Micro |
| Resolution | 12 Bit |
| Accuracy | ±1 °C |
| Function | Temp Sensor |
| Interface Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Output Type | Digital |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Standard Package Name | MSOP |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| PCB | 8 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Package Width | 3 |
| Resolution | 12 |
| Supplier Package | Micro |
| Package Length | 3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Sensor Type | Internal |
| Sensing Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | Micro8™ |
| Output Fan | No |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Output Alarm | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Control Logic, Register Bank |
| Package/Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NCT75DMR2GOSCT |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Series | NCT75 |
| Package / Case | MSOP-8 |
| Digital Output - Number of Bits | 12 bit |
| Digital Output - Bus Interface | 2-Wire, I2C, SMBus |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Shutdown | Yes |
| Device Function | Temperature Sensor |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Configuration | Local |
| Supply Current | 0.8 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | Micro |
| Operating Temperature (Max) | 125C |
| Operating Temperature (Min) | -55C |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Temperature Sensor Function | Temp Sensor |
| IC Output Type | :Open Drain |
| Sensing Accuracy Range | :± 3°C |
| Sensing Temperature Min | :-55°C |
| Sensing Temperature Max | :+125°C |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Sensor Case Style | :MSOP |
| MSL | :- |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 90251920 |
咨询QQ
热线电话