所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8DFN EP |
| Resolution | 12 Bit |
| Accuracy | ±1 °C |
| Function | Temp Sensor |
| Interface Type | Serial (2-Wire, I2C) |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Output Type | Digital |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Sensor Type | Internal |
| Sensing Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2x2) |
| Output Fan | No |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Output Alarm | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Topology | ADC (Sigma Delta), Control Logic, Register Bank |
| Package/Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 传感器类型 | Internal |
| 输出报警 | Yes |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 功能 | Temp Monitoring System (Sensor) |
| 感应温度 | -55°C ~ 125°C |
| 封装/外壳 | 8-VFDFN Exposed Pad |
| 输出风扇 | No |
| 输出类型 | 2-Wire Serial, I²C™/SMBUS™ |
| 精度 | ±3°C |
咨询QQ
热线电话