所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Type | Boost |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 0.575 A |
| Operating Supply Voltage | 3.2 to 40 V |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOIC N |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Standard Package Name | SOIC |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Switching Frequency | 374 |
| Input Voltage | 3.2 to 40 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Output Current | 0.575 |
| Package Width | 4(Max) |
| Screening Level | Automotive |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Duty Cycle | 95% |
| Flyback | No |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | Yes |
| Isolated | No |
| PWM Type | Current Mode |
| Frequency - Max | 374kHz |
| Voltage - Supply | 3.2 V ~ 40 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 最大输出电流 | 100µA |
| 输出数目 | 1 |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大输出电压 | 2.5 V |
| 高度 | 1.5mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最高开关频率 | 374 kHz |
| 最小输出电压 | 0.3 V |
| 宽度 | 4mm |
| 调节器功能 | 升压控制器 |
| 最小输入电压 | 3.2 V |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 输出类型 | 可调整的 |
| 最大输入电压 | 40 V 直流 |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Product | Switching Controllers |
| Switching Frequency | 340 kHz |
| Series | NCV8871 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Duty Cycle - Max | 95 % |
| Input Voltage | 3.2 V to 40 V |
| Shutdown | Shutdown |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Topology | Boost |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Isolation | Non-Isolated |
| Output Voltage | Adjustable |
咨询QQ
热线电话