所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | DIN Rail |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Circuits | 3 |
| Pitch | 7.62 mm |
| Termination Method | Screw |
| Number of Rows | 2 |
| Wire Size | 10-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Terminal Finish | Zinc |
| Current Rating | 30A |
| Mounting Type | Channel, DIN Rail, Track |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 10-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | Enclosed |
| Number of Wire Entries | 6 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Color | Blue |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Operating Temperature | 105°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.816000 oz |
咨询QQ
热线电话