所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Resistance Value | 6.93 KOhm |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 7.5 W |
| Product Height | 8.13 mm |
| Product Length | 28.58 mm |
| Operating Temperature | -55 to 250 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Resistance Value | 6.93K |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Product Depth | 16.41 |
| Mounting | Flange Mount |
| Temperature Coefficient | ±20 |
| Termination Style | Axial |
| Product Length | 28.58 |
| Product Height | 8.13 |
| Packaging | Card Pack |
| Power Rating | 7.5 |
| Case Style | Aluminum Housed |
| Technology | Wirewound |
| Resistance (Ohms) | 6.93k |
| Features | Non-Inductive |
| Lead Style | Solder Lugs |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Height | 0.335" (8.51mm) |
| Size / Dimension | 0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 5W |
| Composition | Wirewound |
| Other Names | Q3881869 |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话