所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 3,000 |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.18V @ 500mA |
| Current - Output | 1.05A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Voltage - Input | Up to 14V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Outputs | 1 |
| Load Regulation | 0.004 % / mA |
| Line Regulation | 0.1 % / V |
| Output Current | 1.05 A |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage MAX | 14 V |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage - Max | 0.28 V at 500 mA |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Bias Current - Max | 0.4 mA |
| Polarity | Positive |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Width | 6.04 mm |
| Ib - Input Bias Current | 400 uA |
| Brand | NJR |
| Tradename | NJM2845 |
| Quiescent Current | 600 uA |
| Length | 6.54 mm |
| Series | NJM2845 |
| Height | 2.29 mm |
| Pd - Power Dissipation | 1 W |
| Dropout Voltage | 0.18 V at 500 mA |
咨询QQ
热线电话