所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6PDIP |
| Type | Non-Inverting|Inverting|Step Up|Step Down |
| Output Current | 0.067|-0.067 A |
| Output Voltage | 15|-15 V |
| Input Voltage | 5(TYP) V |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Power | 2 W |
| Switching Regulator | Yes |
| Standard Package | Bulk |
| Supplier Package | PDIP |
| Pin Count | 6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Screening Level | Industrial |
| Output Power | 2 |
| Package Height | 7.7 |
| Mounting | Through Hole |
| Output Voltage | 15|-15 |
| Packaging | Tube |
| Output Current | 0.067|-0.067 |
| Package Width | 9.8 |
| Isolation | Isolated |
| PCB | 6 |
| Package Length | 19.5 |
| Standard Package Name | PDIP |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) - Manufacture Series | 2W |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.39" W x 0.30" H (19.6mm x 9.9mm x 7.6mm) |
| Efficiency | 84% |
| Current - Output (Max) | 67mA, 67mA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Package / Case | 14-DIP Module (300 mil, 6 Leads) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Isolation | 1kV (1000V) |
| Other Names | 811-1510-5 |
| Power (Watts) - Max | 2W |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 7.7mm |
| Isolation Voltage | 1000V |
| Length | 19.5mm |
| Line Regulation | ±1.2% |
| Load Regulation | ±10% |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Power Rating | 2W |
| Width | 9.8mm |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Product | Isolated |
| Product Category | DC/DC Converters |
| Package / Case Size | DIP |
| Series | NMH |
| Input Voltage Range | 4.5 V to 5.5 V |
| Output Voltage-Channel 1 | +/- 15 V |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Output Voltage-Channel 2 | 15 V |
| Input Voltage-nominal | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 67 mA |
| DELETED | Compliant |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Length (mm) | 19.5 mm |
| Product Depth (mm) | 9.8 mm |
| Product Height (mm) | 7.7 mm |
| DC / DC Converter Type | :Isolated POL |
| DC / DC Converter Output Type | :Fixed |
| Input Voltage DC Min | :4.5V |
| Input Voltage DC Max | :5.5V |
| No. of Outputs | :2 |
| Output Voltage Nom. | :15V, -15V |
| Output Current Max | :67mA, 67mA |
| Output Power Max | :2W |
| DC / DC Converter Mounting | :Through Hole |
| Height | :7.7mm |
| External Depth | :9.8mm |
| External Length / Height | :19.5mm |
| External Width | :7.7mm |
| Flammability Rating | :UL94V-0 |
| Input Voltage Tolerance + | :10% |
| Output Current - Output 2 | :67mA |
| Output Ripple Voltage pk-pk | :150mV |
| Output Voltage + | :15VDC |
| Output Voltage - | :-15VDC |
| Output Voltage Tolerance + | :10% |
| Output Voltage Tolerance - | :7.5% |
| Power Density | :1.42W/cm³ |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Supply Voltage | :5V |
| Weight (kg) | 0.00285 |
| Tariff No. | 85044030 |
咨询QQ
热线电话