所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Pliers & Tweezers |
| RoHS | Not Applicable |
| Size | 5 in |
| Type | Needle Nose Pliers |
| Description/Function | Reaches between tightly placed components |
| Factory Pack Quantity | 72 |
| Series | * |
| Standard Package | 6 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Jaw Length | 1 3/16 in |
| Product | Pliers |
| Features | For use between tightly spaced components |
| Jaw Thickness | 9/32 in |
| Color | Green |
| Grip Type | Insulated |
| Unit Weight | 3.209931 oz |
| Jaw Width | 7/16 in |
| Jaw/Tip Style | Smooth, 5/64 in x 9/64 in Tip |
| Tool Type | Electronics |
| Weight | 0.2 lb (90.72g) |
| Tip - Shape | Straight |
| Jaw - Type | Smooth |
| Length | 5.00" (127.0mm) |
| Tip - Type | Needle Nose |
咨询QQ
热线电话