所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Length | 127.6 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Number of Contacts | 1 |
| Product Depth | 57 |
| Mounting | Panel Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 57 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Ports | 1 |
| Gender | F |
| Maximum Voltage Rating | 1000VAC |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Maximum Current Rating | 400 |
| Type | Power |
| Number of Terminals | 1 |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Voltage - Rated | 1000VAC, 1500VDC |
| Termination | Threaded |
| Connector Type | Panel Drain - Male Housing, Female Contact |
| Shell Material, Finish | Thermoplastic |
| Contact Finish | Silver |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 1 |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Standard Package | 1 |
| Current Rating | 400A |
| Other Names | AN0264112 |
| Features | Locking Pin |
| Orientation | Keyed |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Plug/Socket | Socket |
| Voltage Rating | 1000 V ac |
| Series | :POWERLOCK |
| Connector Mounting | :Panel |
| Contact Termination | :Stud, Turret |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.33 |
| Tariff No. | 85366990 |
咨询QQ
热线电话