所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | TVS |
| Pin Count | 5 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage | 13 V |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| ESD Protection Voltage | ±8@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Maximum Operating Temperature | 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SC-70 |
| Standard Package Name | SOT-323 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Configuration | Quad Common Anode |
| Maximum Clamping Voltage | 13 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum ESD Protection Voltage | ±8@Contact Disc |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Leakage Current | 1 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-88A |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Unidirectional Channels | 4 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Frequency | 12pF @ 1MHz |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 20W |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.6A (8/20µs) |
| Package/Case | 6-TSSOP (5 Lead), SC-88A, SOT-353 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | NSQA6V8AW5T2GOSCT |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 13 V |
| Product Category | TVS Diode Arrays |
| Channels | 4 Channels |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Series | NSQAxxxAW5T2 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Operating Voltage | 5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Capacitance | 15 pF |
| Breakdown Voltage | 6.8 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package / Case | SC-70-5 |
| Peak Surge Current | 1.6 A |
| Peak Pulse Power Dissipation | 20 W |
| Dimensions | 1.35 (Max) mm W x 2.2 (Max) mm L |
| Leakage Current (Max) | 1uA |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SOT-353 |
| Number of Elements | 4 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Reverse Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Peak Pulse Current | 1.6 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 5 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Temperature Max Deg. C | 125C |
| Operating Temperature Min Deg. C | -40C |
| Product Length (mm) | 2.2 mm |
| Product Depth (mm) | 1.35 mm |
| Product Height (mm) | 1 mm |
| Suppressor Type | TVS |
| Clamping Voltage (Max) | 13V |
| Leakage Current | 1uA |
咨询QQ
热线电话