所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Heat Shrink Tubing and Sleeves |
| RoHS | No |
| Type | Tubing |
| Material | Neoprene Elastomer |
| Color | Black |
| Minimum Shrink Temperature | + 90 C |
| Recovered Diameter | 14.5 mm |
| Length | 1 ft |
| Inside Diameter | 25.4 mm |
| Shrink Ratio | 1.75:1 |
| Chemical Resistant | Yes |
| Features | Heat shrinklable products |
| Flammability Rating | Flame Retardant |
| Maximum Temperature | + 121 C |
| Operating Temperature Range | - 70 C to + 121 C |
| Packaging | Reel |
| Series | NTFR |
| Part # Aliases | 5265954002 526595M001 |
| Diameter,Inside,Nominal | 1.000"(25.40mm) |
| ShrinkRatio | 1.7:1 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Diameter,Inside | 1"(Expanded),0.57"(Recovered) |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 1.77 mm [ .07 in ] |
| 收缩率 | 1.75:1 |
| 产品系列 | NT-FR |
| 材料系统代码 | 20 |
| Fluid Type | Aviation Fuel, Brake Fluid, Chemicals/Solvents, De-Icing Fluid, Diesel Fuel, Hydraulic Fluid, Lubricating Oil, Water |
| 材料 | 氯化聚烯烃 |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 90 |
| Recovery Temperature (°C) | 135 |
| 恢复的内径(最大值) | 14.48 mm [ 0.57 in ] |
| 墙面类型 | 单一 |
| 封装方法 | 线轴 |
| Recovered Wall Thickness (Tolerance) | 1.01 mm [ .04 in ] |
| Flexibility | Very Flexible |
| Resistant To | Abrasion, Fluids, Strain |
| 扩大内径(最小值) | 25.4 mm [ 1 in ] |
| 低释气 | 否 |
| 颜色 | 黑色 |
| 工作温度范围 (°C) | -70 – 121 |
| 易燃性 | 滞燃 |
| 流体阻力 | 防溅 |
| 产品来源 | US |
咨询QQ
热线电话