TE Connectivity/Raychem Brand
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Pack: | 1 |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 1.32 mm [ .052 in ] |
| 收缩率 | 1.75:1 |
| 产品系列 | NT-FR |
| 材料系统代码 | 20 |
| Fluid Type | Aviation Fuel, Brake Fluid, Chemicals/Solvents, De-Icing Fluid, Diesel Fuel, Hydraulic Fluid, Lubricating Oil, Water |
| 材料 | 氯化聚烯烃 |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 90 |
| Recovery Temperature (°C) | 135 |
| 恢复的内径(最大值) | 9.06 mm [ 0.357 in ] |
| 墙面类型 | 单一 |
| 封装方法 | 批量线轴 |
| Recovered Wall Thickness (Tolerance) | .77 mm [ .03 in ] |
| Flexibility | Very Flexible |
| Resistant To | Abrasion, Fluids, Strain |
| 扩大内径(最小值) | 15.87 mm [ .625 in ] |
| 低释气 | 否 |
| 颜色 | 黑色 |
| 工作温度范围 (°C) | -70 – 121 |
| 易燃性 | 滞燃 |
| 流体阻力 | 防溅 |
| 产品来源 | US |
咨询QQ
热线电话