所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Features | Flame Retardant |
| Shrink Temperature | 135°C |
| Color | Black |
| Inner Diameter - Recovered | 0.428" (10.9mm) |
| Material | Polyolefin |
| Shrinkage Ratio | 1.75 to 1 |
| Other Names | D67481-000 |
| Operating Temperature | -70°C ~ 121°C |
| Recovered Wall Thickness | 0.057" (1.45mm) |
| Standard Package | 300 |
| Type | Tubing, Flexible |
| Inner Diameter - Supplied | 0.750" (19.0mm) |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 1.44 mm [ .057 in ] |
| 收缩率 | 1.75:1 |
| 产品系列 | NT-MIL |
| 材料系统代码 | 20 |
| Fluid Type | Aviation Fuel, Chemicals/Solvents, Ground Vehicle Fuels, Hydraulic Fluid, Lubricating Oil, Water |
| 材料 | 氯化聚烯烃 |
| Shrink Temperature (Min) (°C) | 135 |
| Recovery Temperature (°C) | 135 |
| 恢复的内径(最大值) | 10.9 mm [ .429 in ] |
| 墙面类型 | 单一 |
| 封装方法 | 批量件 |
| Flexibility | Flexible |
| Resistant To | Abrasion, Fluids, Strain |
| 扩大内径(最小值) | 19.1 mm [ .75 in ] |
| 低释气 | 否 |
| 颜色 | 黑色 |
| 工作温度范围 (°C) | -70 – 121 |
| 易燃性 | 滞燃 |
| 流体阻力 | 防溅 |
| 产品来源 | US |
咨询QQ
热线电话